Badanie Wzroku

Proponujemy Państwu profesjonalne, kompleksowe badanie wzroku wykonywane przez doświadczonych optometrystów.

Optometrysta to specjalista, który ukończył wyższe studia w zakresie optometrii. Do jego zadań należy odpowiedni dobór korekcji soczewkowej oraz okularowej. Precyzyjnie skoryguje wadę wzroku zdiagnozuje zaburzenia akomodacji oraz zaburzenia widzenia obuocznego. Ponadto zajmuje się przeprowadzaniem terapii widzenia. Optometrysta to także kontaktolog, który dobierze i zaaplikuje soczewki kontaktowe.

Od wielu lat współpracujemy z doświadczonymi optometrystami.

dr n. med. Mariusz Budaj

OPTOMETRYSTA, absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – stopień doktora w dyscyplinie nauki medyczne uzyskał w 2021r. FIZYK, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – tytuł magistra fizyki uzyskał w 2000r. Ukończył studia podyplomowe w zakresie OPTYKI OKULAROWEJ w 2002r., OPTOMETRII w 2006r. i NIESTACJONARNE STUDIUM METODOLOGII BADAŃ NAUKOWYCH w 2018r. Ukończył liczne kursy szkolenia w zakresie optometrii, kontaktologii w kraju i za granicą, w tym organizowane przez producentów soczewek okularowych i soczewek kontaktowych. Ukończył kursy polskiego języka migowego pierwszego i drugiego stopnia w Polskim Związku Głuchych. Jest autorem i współautorem kilku publikacji naukowych. Specjalizuje się w doborze soczewek kontaktowych miękkich, sztywnych(w tym RGP),protetycznych w szczególności w zakresie dużych wad wzroku, doborze soczewek okularowych u osób słabosłyszących, doborze soczewek okularowych i pomocy optycznych u osób słabowidzących. Prowadzi także prywatną praktykę optometryczną w Poznaniu.

Marika Dombek

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku optometria oraz fizyka medyczna wydziału Fizyki UAM w Poznaniu. Zajmuje się diagnostyką i korekcją wad wzroku, indywidualnym doborem soczewek kontaktowych, diagnostyką zaburzeń widzenia obuocznego i zaburzeń akomodacji. Przyjmuje dorosłych oraz dzieci powyżej 6 r.ż (badania młodszych dzieci po kontakcie indywidualnym). Wykonuje badania funkcji wzrokowych u dzieci z zaburzeniami szkolnymi i podejrzeniem dysleksji.

Wizyta

Zarezerwuj wizytę

Badania odbywają się w środy i soboty.
Na wizytę można umówić się telefonicznie (+48 95 722 33 41) lub osobiście w naszym salonie.

book-img